Weekend we dwoje

Każdy czasem marzy o tym, żeby spędzić weekend we dwojeSzczególnie marzą o tym rodzice, którym wychowanie swoich pociech zajmuje całe dnie. Zazwyczaj brakuje nam pomysłów, w jaki sposób zorganizować taki wyjazd.

Co z dziećmi?

Największym problemem dla rodziców jest znalezienie opieki dla dzieci. Łatwiej znaleźć opiekę dla starszych dzieci, które nie potrzebują całodobowej opieki. Z maluchami jest już większy problem. W każdym jednak przypadku najlepszym rozwiązaniem są dziadkowie. Dzieci ich dobrze znają, lubią ich towarzystwo a i rodzice nie będą się zbytnio martwić, czy dzieci są dobrze zaopiekowane. Taki weekend we dwoje na pewno trzeba zorganizować kilka tygodni wcześniej, żeby dopasować wyjazd z możliwościami opiekunów.

Gdzie wyjechać?

Warto bardzo dobrze zaplanować, gdzie chcemy spędzić weekend we dwoje. Taki wyjazd jest często długo wyczekiwany przez partnerów więc lepiej unikać niepotrzebnych rozczarowań. Jeśli oczekujemy ciszy i spokoju to nie wybierajmy hotelu z licznymi udogodnieniami dla dzieci bądź apartamentów w imprezowych częściach miast. 

Na pewno trzeba wspólnie poszukać miejsca, które będzie odpowiadało obojgu. Dla mężczyzny idealny weekend we dwoje to np. wypad pod namiot na ryby, co niekoniecznie może się spodobać partnerce.

Ciekawym pomysłem na weekend we dwoje na pewno będą miejsca, które zawsze chcieliśmy odwiedzić lub miejsca, w których byliśmy na pierwszej randce czy w trakcie podróży poślubnej.

Weekend w Barcelonie

Weekend we dwoje w Barcelonie to marzenie każdej zakochanej  pary. Dzięki tanim liniom lotniczym nie jest to wcale taki kosztowny pomysł a na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Barcelona ma tyle zabytków, inspirujących miejsc i cudownych plaż, że na pewno nie będziemy narzekać na nudę. A, że to miasto nigdy nie zasypia to będziemy mogli dobrze wykorzystać cały wyjazd. 

Brak funduszy 

Brak finansów na wyjazd na weekend we dwoje wcale nie oznacza, że trzeba z niego całkowicie zrezygnować. Wystarczy tylko ruszyć głową i zastanowić się, jak na miejscu można spędzić ten dzień. Weekend we dwoje nie musi oznaczać wyjazdu, możemy wyjść do kina czy teatru, pójść do restauracji albo po prostu zostać w domu z dobrym filmem i romantyczną kolacją.